V druhém programátorském Hackathonu uspěl tým s aplikací HOUSEKEEPER
13. Duben 2015

V druhém programátorském Hackathonu uspěl tým s aplikací HOUSEKEEPER

V pátek 10. a sobotu 11. dubna se v prostorách co-workingového centra KOVORK uskutečnil druhý programátorský HACKATHON.

Druhého programátorského HACKATHONU v KOVORKu se zúčastnily 3 soutěžní týmy. Tématem byla oblast chytrého vylepšení objektů v domácnosti tzv. „Smart Home“, přičemž účastníci měli za úkol navrhnout během 30 hodin mobilní, webovou aplikaci nebo službu, která by inovativně měnila způsob vybavení a řízení chodu našich domovů.

Hlavní cenu (poukazy na nákup elektroniky, věnované společností IBM) si odnesl tým HOUSEKEEPER ve složení Jan Fluksa, Martin Jurek, Martin Mikula a Matej Slušňák. Dalšími soutěžními týmy byl tým s názvem MAXPOSED ve složení Jan Hodermarský, Nikita Kurpas a Richard Vašek a tým FRIDGE FRIEND, který tvořil tandem Vojtěch Oczka a David Oczka.

Všem účastníkům gratulujeme ke skvělým výsledkům!

Zaujala Vás tato akce a rádi byste se příště také zúčastnili? Sledujte Facebook Podnikatelského inkubátoru, kde se o podobných akcích dozvíte vždy včas.

Hackathon # 2 se konal v prostorách co-workingového centra Podnikatelského inkubátoru – KOVORK. Centrum je přístupné všem zájemcům o podnikání, a to ve všední dny 8 -17 hod. Více informací naleznete na webu www.kovork.cz
Partnery akce byla společnost IBM a softwarová společnost profiq sídlící v prostorách Podnikatelského inkubátoru.

HACKATHON je soutěží týmů pracujících na IT projektech na dané téma/zadání. Týmy jsou složené z IT vývojářů, marketérů, textařů či grafiků tak, aby si účastníci procvičili práci v týmech složených z různých profesí. Cílem je vymyslet a vytvořit produkt, který by měl praktické využití, byl by komercializovatelný a je možné jej případně dále rozpracovat do podoby startupu.